Он-лайн запись (Оболонь) Он-лайн запись (П. Борщаговка)

просп. Героїв Сталінграда, 6, корпус 2
тел: (044) 485-06-00;
моб: (050) 495-06-00, (067) 465-06-00

c. Петропавлівська Борщагівка,
вул. Шкільна, 22Б, офіс 2
моб: (073) 051-96-26, (066) 475-10-40

ea23e243-33da-477b-ba36-0c020e646e47_670x0_resize.jpg

Видалення зуба

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Видалення зуба – це хірургічна процедура, що полягає у вилученні зуба чи його залишків з альвеоли.. Насправді, всі стоматологи намагаються до останнього боротися за зуб у його природному місці, але нажаль, все ж бувають випадки, коли потрібно видалення зуба. Видалення зуба буває екстреним чи запланованим.

Екстрене видалення зуба призначається в наступних випадках:

-          При фізичних травмах щелепи та зубів, що спричинили переломи зубів, коли неможливий інший вид лікування

-          При гострому болі, запальних процесах, що унеможливлюють чи зводять нанівець інший вид лікування. Іншими словами, коли лікувати вже не має що.

Планове видалення зубів призначається в таких випадках:

-          Зайвий набір зубів, що заважає нормальному розвитку зубного ряду

-          При ортодонтичному лікуванні, коли немає місця для вирівнювання основних зубів

-          Зуби мудрості, коли вони не приймають участі в процесі жування, пошкоджуються чи їх атипове розміщення заважає розвитку сусідніх зубів чи всієї щелепи.

-          Зруйнований зуб, що не підлягає іншому стоматологічному лікуванню

-          Зуб має занадто тонкі чи непрохідні канали, що унеможливлює його лікування, зазвичай такі зуби мають поряд кісти та періодонтити.

-          Зуб має атипове розміщення, що заважає розвитку інших зубів чи не естетично виглядає і коли ортодонтичне лікування виключене.

Бувають випадки, коли видалення зубів краще відкласти:

-          1 і 3-й триместри вагітності

-          Загострення серцевих захворювань

-          Низьке згортання крові в наслідок прийому лікарських препаратів чи періоду критичних днів у жінок

Зазвичай, видалення зубів проходить під анестезією і пацієнт не відчуває болю чи дискомфорту, інколи трапляються ускладнення після видалення зубів, особливо якщо воно було важким чи атиповим.

Найважче видаляються зуби мудрості внаслідок свого «далекого» розташування, часто вони ростуть в бік, чи в сусідній зуб і тоді видалення потребує більше часу і високої кваліфікації хірурга.

Зуби мудрості видаляють не завжди: якщо вони Вас не турбують, не заважають «сусідам», не прорізались або ж прорізались і здорові, беруть участь у жувальній функції щелепи чи не заважають ортодонтичному лікуванню.

У більшості випадків, зуби мудрості все ж не лікують і вони підлягають видаленню. Чому так стається:

-          Через їх складне розташування лікар фізично не може дістатися до них, щоб повноцінно та якісно пролікувати.

-          Вони більш слабкі та часто руйнуються бо і гігієна їх незадовільна (нелегко дістатися щіткою так далеко) і якщо вони не приймають участі у жуванні – вони не мають навантаження, а отже стають крихкими та руйнуються

-          Часто стають «жертвами» ортодонтичного лікування – коли потрібно місце для розширення (вирівнювання) зубного ряду, то саме зубами мудрості жертвують найчастіше

-          Ці зуби частіше за інших ростуть як їм забажається, часто в бік, в щелепу, в сусідній зуб. Це створює не лише біль та дискомфорт , але й значно впливає на розвиток всієї ротової порожнини.

І ще один важливий момент, після видалення зуба, обов’язково потрібно порадитися з лікарем щодо наступного лікування, залишати вільним місце не можна (це не стосується видалення зубів мудрості). Зубо щелепна система порушується і «дірки» від втрачених зубів потрібно закривати. Це спричинено декількома важливими факторами:

-          Вільне місце деформує ясна та щелепу, втрачається тканина, що погано вливає на сусідні зуби

-          Також вільне місце дає простір для рухливості зубів-сусідів і з часом вони теж можуть випасти

-          У зуба навпроти не має навантаження, що може призвести як до його втрати, так і до його ураження різними стоматологічними захворюваннями

-          Відсутність більше двох зубів впливає на мову (дикцію) та на контур обличчя – воно осувається, з’являються зморшки.

-          Відсутність зубів також впливає і на систему травлення – в шлунок попадає погано перероблена зубами їжа, як наслідок, додаються ще й гастрологічні проблеми

-          Естетика – погодьтеся, посмішка без зуба виглядає не привабливо

Але не потрібно впадати у відчай, по-перше, потрібно раз на під року відвідувати стоматолога з профілактичним оглядом щоб попередити втрату зуба, по-друге, якщо ж зуб таки втрачений, є декілька варіантів вирішення проблеми. Приходьте до наших лікарів і вони запропонують Вам найкращий варіант, що Вас задовольнить.

Видалення зуба - 5.0 out of 5, based on 5 votes
(Рейтинг 5 основанный на 5 голосе(ах))
Стоматологические клиники
Клиника на Оболони:
г. Киев, просп. Героев Сталинграда, 6, корпус 2
тел: (044) 485-06-00;
моб: (050) 495-06-00, (067) 465-06-00
Клиника на Борщаговке:
с. Петропавловская Борщаговка,
ул. Школьная, 22Б, офис 2
моб: (073) 051-96-26, (066) 475-10-40

Сайт разработал