Он-лайн запись (Оболонь) Он-лайн запись (П. Борщаговка)

просп. Героїв Сталінграда, 6, корпус 2
тел: (044) 485-06-00;
моб: (050) 495-06-00, (067) 465-06-00

c. Петропавлівська Борщагівка,
вул. Шкільна, 22Б, офіс 2
моб: (073) 051-96-26, (066) 475-10-40

child-476507_1920.jpg

Проблеми неправильного прикусу

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

Прикус - це те, яким чином змикаються наші зуби та щелепи. І не завжди це нерівні зуби. Зуби можуть бути рівними, але самі щелепи можуть мати відхилення від норми.

Неправильний прикус впливає не лише на зубний ряд, адже через некоректну роботу щелеп та їх змикання можуть з'являтися проблеми в зубах, можуть також з'являтися проблеми, які ви б жодним чином не пов'язали б з проблемами рота. Так наприклад, неправильний прикус може стати причиною асиметрії обличчя, головного болю, утрудненого дихання, проблем зі сном.

Неправильний прикус може бути різних видів: дистальний, мезіальний, глибокий, відкритий, перехресний.

Причини винекнення неправильного прикусу:

 • спосіб вигодовування дитини. Найбільш природній- грудне вигодовування стимулює правильне розташування щелеп і розвиток прикусу в майбутньому.
 • дитячі шкідливі звички - довготривале використання пустушок чи пальців. Якщо вже користуєтесь-обирайте пустушки, що рекомендовані ортодонтами і використовуйте їх якомога менше.
 • травми щелепи та передчасна втрата молочних зубів.
 • генетична схильність
 • поза під час сну та годування
 • часті захворювання лор-органів

Які наслідки можуть бути у неправильного прикусу?

 1. Частий головний біль, клацання суглобів, запалення суглобів, незмикання рота -відкритий рот.
 2. Неправильне розподілення навантаження на зуби, як наслідок, різноманітні проблеми з ними- стираємість, сколи, зміщення, наклони, руйнування зубів тощо
 3. При неправильному прикусі страждає еститика обличчя - неправильні пропорції, занадто тонкі губи чи впалі щоки, ранні зморшки, опущені кути губ, тобто людина отримує раннє старіння.
 4. Якщо страждають зуби - порушується жувальна функція, як наслідок маємо проблеми з кишково-шлунковим трактом.
 5. Неправильна робота щелепних суглобів може призвести до зміщення шийних хребців і пацієнт отримує зажими в шийному відділі, головний біль, порушення мозкового кровообігу тощо

Тож правильний прикус -це не лише рівні зуби та гарна посмішка, це ще й здоровий організм. Якщо у вас є вищеописані проблеми, то варто відвідати ортодонта. Він проведе діагностику і виключить вплив прикусу на ваш організм чи проведе ефективне лікування по виправленню порушень.

А варіанти лікування неправильного прикусу можуть бути наступними:

у віці 4-9 років разом з ншими методами може бути ефективною гімнастика для щелепно-лицових м'язів. Також в цьому віці можливе використання спеціальних пластин та трейнерів. Вони виготовляються індивідуально з урахуванням конкретної клінічної картини пацієнта.

 

Після зміни молочних зубів на постійні можливе проведення лікування брекетами. В цьому віці зуби досить рухливі і лікування проходить легше та швидше ніж у зрілому віці. Хоча, якщо ви пропустили цей вік - не проблема. Лікування брекетами можна проводити і значно пізніше. Просто ортодонт має врахувати і вікові особливості.

 

Найбльш радикальний та "останній шанс" виправити дуже складні трансформації прикусу- хірургічний метод. Зазвичай використовується, коли інші методи виявились не ефективними.

 

І останнє, хочемо заувижити, що найголовніше батькам слідкувати за розвитком дитини, вчасно показувати її лікарю, використовувати правильні пустушки, прибирати шкідливі звички. А дорослим пацієнтам рекомендуємо не боятися виправляти проблеми навіть у дорослому віці. Кожна людина заслуговує на високу якість життя і гарну посмушку. Приходьте до нас за цим!

Проблеми неправильного прикусу - 5.0 out of 5, based on 2 votes
(Рейтинг 5 основанный на 2 голосе(ах))
Стоматологические клиники
Клиника на Оболони:
г. Киев, просп. Героев Сталинграда, 6, корпус 2
тел: (044) 485-06-00;
моб: (050) 495-06-00, (067) 465-06-00
Клиника на Борщаговке:
с. Петропавловская Борщаговка,
ул. Школьная, 22Б, офис 2
моб: (073) 051-96-26, (066) 475-10-40

Сайт разработал