Он-лайн запись (Оболонь) Он-лайн запись (П. Борщаговка)

просп. Героїв Сталінграда, 6, корпус 2
тел: (044) 485-06-00;
моб: (050) 495-06-00, (067) 465-06-00

c. Петропавлівська Борщагівка,
вул. Шкільна, 22Б, офіс 2
моб: (073) 051-96-26, (066) 475-10-40

IMG_8360_мин.png

Видаляти чи лікувати

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка
 

За спостереженнями наших стоматологів всі пацієнти діляться на дві великі категорії: перші будь за що бажають зберегти навіть безнадійний зуб, другі – готові за найменшої проблеми видалили і забути, адже лікувати дорого і якщо вже пошкоджений зуб, то видалити та й годі.

То що ж правильніше, видаляти чи лікувати?

Правильної та однозначної відповіді не існує, бо всі ми різні і зуби в нас різні і ситуації різні.

Спробуймо розібратися разом:

  1. Ситуація 1: пошкоджено молочний зуб. Більшість батьків вважають, що краще видалили, адже це ж молочний зуб, він і так випаде. Навіщо лишній раз дитині ці стреси. Насправді, дуже важливо для подальшого розвитку зубного ряду максимально зберегти молочні зуби до моменту їх природньої зміни. Молочний зуб тримає місце для постійного і якщо його видалити передчасно, то інші зуби можуть рухатися на вільне місце і зовсім не захотіти поступитися ним для постійного зуба. Як наслідок, постійний зуб виросте там де йому заманеться, а не там де потрібно. Тож готуйте дитину до лікування і вчасно лікуйте молочні зуби. Майте на увазі, що карієс молочних зубів прогресує дуже швидко і зволікати не варто, бо може бути пульпіт. А, враховуючи, вік дитини, лікування може бути не тільки неприємним, а ще й дуже стресовим. Щоб не дійти до карієсу ви, як батьки, маєте два дієвих інструменти: правильна гігієна від початку появи зубів та профілактичний огляд стоматолога раз на пів роки, а можливо і частіше, якщо ви знаєте, що зуби схильні до карієсу.
  2. Ситуація 2: потрібно вирівнювати зуби і для цього треба звільнити місце. Зазвичай, в такому випадку видаляють зуби мудрості. Інколи ситуація потребує видалення інших зубів, але це все дуже індивідуально. В такому випадку разом з ортодонтом зважте всі за та проти, опираюсь на прогнозний майбутній результат. Інколи, задля ефективного лікування потрібно жертвувати зубами.
  3. Ситуація 3: звичайний зуб пошкоджено карієсом дуже сильно. Такі випадки мають найбільше протиріч. Одні стоматологи до останнього боротимуться за ваш зуб, інші відразу будуть рекомендувати видалення і подальшу імплантацію. Вирішувати вам, але перед прийняттям рішення зважте всі за та проти. Адже свій зуб завжди краще імлантата. Але якщо його спасіння неадекватне по вартості чи вкладеним зусиллям, то можливо краще відразу спростити собі життя. В такому випадку ми порадимо вам консультації у декількох стоматологів різних спеціальностей. І ще маєте знати, що гарантій на «приречений» зуб ніхто не дає, і можна дуже довго витратити часу на його спасіння і так нічого не добитися.
  4. Ситуація 4: зуби мудрості. Вони завжди виділяються своїми «історіями» на фоні інших зубів. Більшість стоматологів вважає, що їх потрібно видаляти без вагань. Але ми вам радимо наступне, якщо зуб мудрості не прорізався, не турбує, не заважає іншим зубам – хай собі буде. Якщо ж він впливає на зубний ряд, росте неправильно, або прорізався і не приймає участі у жуванні – видаляйте і не шкодуйте. Пам’ятайте, що у більшості випадків зуби мудрості не лікуються, бо їх розміщення дуже заважає це робити ефективно. До того ж вони часто бувають «проблемними» саме через те, що не приймають участі у жувальному процесі. Але є окремі випадки, коли через будову щелепи зуби мудрості виконують повноцінну «зубну» функцію, то ж їх видалення лише додасть проблем.
  5. Ситуація 5: травми зуба. В таких випадках рішення приймається на основі клінічної картини. Якщо можна спасти зуб –треба спасати, якщо він розкришився, треба діставати всі частини і переконатися, що вони не залишилися в тканинах.

Ми розглянули найбільш часті випадки, що можуть статися з вашими зубами. Сподіваємося, що у вас не буде складного вибору, лише можемо додати, що слідкуйте за зубами і не доведеться їх видаляти. Але якщо вже так сталося, обирайте хірургів нашої стоматології і памя’тайте, що залишати місце втраченого зуба вільним не можна (окрім зуба мудрості), адже вільне місце може негативно вплинути як на сусідні зуби так і на весь зубний ряд. А зайві проблеми вам точно ні до чого.

Видаляти чи лікувати - 5.0 out of 5, based on 3 votes
(Рейтинг 5 основанный на 3 голосе(ах))
Стоматологические клиники
Клиника на Оболони:
г. Киев, просп. Героев Сталинграда, 6, корпус 2
тел: (044) 485-06-00;
моб: (050) 495-06-00, (067) 465-06-00
Клиника на Борщаговке:
с. Петропавловская Борщаговка,
ул. Школьная, 22Б, офис 2
моб: (073) 051-96-26, (066) 475-10-40

Сайт разработал